(ВИДЕО) Што правиш човеку? – Цел свет му се смее на овој играч на Далас!

Loading

На натпреварот помеѓу Далас и Индијана се случи несекојдневна ситуација која го насмеа целиот свет и ги шокираше сите играчи на клупата на Маверикс.

Имено, кошаркарот Маркус Бингам во еден момент успеа да забие, а проблемот е што тоа го направи на сопствениот кош.

Далас тргна во напад, играчите ги зазедоа позициите така што Бинген од непознати причини ја пресече топката и погоди својот кош.

Луѓето околу теренот со големо чудо ја следеа оваа крајно комична ситуација, а како изгледаше погледнете во приложеното видео: