Големата желба на Меси конечно ќе му се оствари – Еве кој доаѓа во Интер Мајами!

Loading

Уругвајскиот напаѓач наскоро се очекува да потпише со Интер Мајами, објави денеска ЕСПН.

фото : EPA

Станува збор за 36 годишниот Луис Суарез кој повторно ќе игра во ист клуб со Лионел Меси. Човекот со кој долги години успешно ја делеше соблекувалната во Барселона и освои се што требаше да се освои.

Суарез моментално настапува за бразилски Гремио. Суарез ќе го напушти клубот во декември, на крајот од сезоната во Бразил, потврди тренерот Гаучо.

И покрај тоа што е само половина од двегодишниот договор што го потпиша по пристигнувањето во Бразил, тој ќе се пресели во Мајами.

Покрај Меси, таму го чекаат поранешните соиграчи Алба (34) и Бускетс (35), а на клупата е и Мартино, човекот кој го тренираше во Барселона.