(ВИДЕО) Жените полудеа на оваа снимка од Ибрахимовиќ – И мажените ќе ризикуваат за него!

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ моментално одмора во Мајами. Познато е дека Швеѓанецот привлекува големо внимание…

Се снима документарец за Мајк Тајсон – ,,24 јапонки во соба, а ние двајца, си поминавме лудо,,

Познатиот боксерски шампион Мајк Тајсон го доживеа првиот пораз во кариерата во 1990 година во Токио.…

Нови тајни поврзани со Мајк Тајсон – Се плашеше да не убие некој во рингот, па имаше се*с пред меч дури и во соблекувална!

Има многу приказни за Тајсон и неговото минато, кои едноставно не се совршени, а интересна изјава…

(ВИДЕО) Тој беше најголемиот шмекер во НБА лигата – Спиеше со 20.000 жени, а остана ерген!

Легендарниот Вилт Чембрлен беше нешто посебно – неверојатен кошаркар, веројатно најкомплетниот и најдоминантен досега, вистински НБА…

Нова шокантна исповед на Мајк Тајсон – Многумина се веќе во паника!

Мајк Тајсон е еден од најдобрите боксери на сите времиња, но многу работи во неговата кариера…

Ждребка за ЕП 2022+ЛИНК: Македонските ракометарки денеска ги добиваат ривалките за групната фаза!

Европското ракометно првенство за жени 2022 година, ќе се оддржи од 4 до 20 ноември, а…

(ФОТО) Како и каде навистина ги снема милионите на Борис Бекер? – Се чудеше зошто жените го сакаа!

Како всушност исчезнаа милионите на легендарен германски тенисер Борис Бекер? Бекер морал голем дел од заработените…

ВИДЕО: Беше во кревет со 44 жени, доби 22 црвени картони, а еве кој е неговиот највреден трофеј!?

Поранешниот играч на Челзи и Бирмингем, Рој Мекдоналд, дефинитивно е еден од најлудите играчи што некогаш…

ВИДЕО: Па дали си нормална што правиш – Ова е најглупавиот фаул во историјата на фудбалот!

Квалификацискиот натпревар за жени за Европското првенство во 2022 година беше одбележан со исклучително чуден детал…

БРАВО ДЕВОЈКИ: Македонија ја тресна Грција и избори бараж за СП во ракомет!

Женската ракометна селекција на Македонија со 100% учинок ги заврши квалификациите за Светското првенство кои се…

Халеп против Остапенко во финалето на женскиот дел од гренслемот Ролан Гарос 2017 (видео)

Тенискиот гренслем Ролан Гарос ја доби финалната двојка на женскиот дел од турнирот. Таму ќе се…

На Роланд Гарос познати се 1/2 финалните двојки во обете конкуренции

Комплетирани полуфиналните двојки на тенискиот гренслем Роланд Гарос. Новак Џоковиќ со убедливи 3-0 во сетови го совлада…

Што не очекува денеска на тенискиот грендслем Роланд Гарос!

На Ролан Гарос денеска треба да се играат четвртфиналните дуели по два кај мажите и жените,…

Несреќната Романија на крајот стигна до третото место и бронзениот медал на СП во ракомет за жени

Ракометната репрезентација на Романија во малото финале ја победи убедливо Полска со 31-22 и го освои…

Историски успех за Холандија! Победа против Полска со 30-25 за финале на СП во ракомет за жени

Ракометарките на Холандија се првите финалисти на 22-то Светското првенство во ракомет за жени во Данска.…

Холандија-Полска и Норвешка-Романија во борба за влез во финалето на СП во ракомет за жени

На СП во ракомет за жени познати се полуфиналните двојки. Сепак четвртфиналето донесе големи изненадувања и…