Нова шокантна исповед на Мајк Тајсон – Многумина се веќе во паника!

Loading

Мајк Тајсон е еден од најдобрите боксери на сите времиња, но многу работи во неговата кариера не беа спортски.

фото: Profimedia

Една од тие работи секако е да се биде во затвор, што е период кога Американец често се сеќава во своите интервјуа.

Тајсон заврши зад решетки на самиот врв на кариерата во 1992 година и таму помина три години.

Заврши зад решетки поради силување, но може да се каже дека добро се снајде со оглед на тоа што беше ослободен откако му истече половина од казната.

По затворската казна се врати во рингот и официјално неговата кариера траеше до 2005 година.

Кариерата ја заврши со 50 победи и 6 порази, па важи за еден од најсмртоносните боксери на сите времиња.

„Iron Mike“ проговори во емисијата „American confesed“ на својот канал на YouTube и во таа прилика откри повеќе детали од својот живот.

,,Кога бев млад, бев животно со пари. На сите им давав пари, со многумина бев на забави, спиев со нивните мајки, сестри, со нивните братучетки – тоа беа оргии. Бев луд. Бев болен и не знаев дека сум болен. Купував автомобили за многу девојки – откри 53-годишниот боксер.

,,Немав контрола над пијалоците и храната, спиев со многу жени… Сега гледам само како да живеам поздраво и да бидам морален. Кога го погледнав животот што го живеев, сфатив дека никогаш не сум имал емоционален проблем. Имав проблем со моралот, бев без морал – изјави еден од најдобрите боксери во историјата на овој спорт.