(ФОТО) Како и каде навистина ги снема милионите на Борис Бекер? – Се чудеше зошто жените го сакаа!

Loading

Како всушност исчезнаа милионите на легендарен германски тенисер Борис Бекер?

фото: Shutterstock, Profimedia, EPA

Бекер морал голем дел од заработените пари да и ги остави на поранешната сопруга Барбара Фелтус, која ја изневерувал на филмски начин додека била бремена, со келнерка во јапонски ресторан!

фото: Profimedia

Тоа се случи во Лондон по неколку пива, а Бекер имаше див секс со извесна Русинка Ангела Ермакова, која потоа стана модел!

,,Се сеќавам само дека завршивме во некакво складиште за метли. Следното утро отидов во болницата на Барбара, ги спакувавме работите и заминавме од Лондон – изјави Бекер.

фото: Profimedia

Ермакова по осум месеци му испратила факс дека ќе стане татко! Набрзо се разведе од Барбара со која има две деца, а тоа е одговорот на прашањето каде исчезна дел од неговата милионска заработка.

фото: Profimedia

„Секс на екс“ го чинеше Борис 15 милиони евра, а според некои верзии Бекер не и направил дете на Ермакова, туку во целата приказна наводно била вмешана руската мафија.

Се шпекулираше дека Анџела се оплодила сама со семето кое го чувала по орален секс.

фото: Profimedia

По одбивањето, Германецот сепак го призна девојчето Ана, која е родена во 2000 година, а во 2009 година се ожени со холандската манекенка Лили Керсенберг, со која една година подоцна доби син.

,,Немам поим зошто жените ме сакаат. Не сум претерано убав, ниту премногу богат, не сум Адонис, а ниту „машкоста“ не ми е нешто посебно – скромно изјавил Бекер во една прилика.