(ВИДЕО) Жените полудеа на оваа снимка од Ибрахимовиќ – И мажените ќе ризикуваат за него!

Loading

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ моментално одмора во Мајами.

фото: LCD / SPLASHNEWS.COM / SPLASH / PROFIMEDIA

Познато е дека Швеѓанецот привлекува големо внимание каде и да се појави, а тоа е случај во Мајами, каде реши малку да се опушти пред да им се врати на клупските обврски.

Иако има 41 година, Златан изгледа феноменално, а за неговиот изглед доаѓаат различни коментари, особено од припадничките на понежниот пол.

Една девојка, очигледно опседната со Златан на Тикток напиша:

-Иако сум мажена и имам деца, би ризикувала за него.

@pichichipixx

Replying to @luisa.bursid 📸 Ibra is spotted in Miami Beach, FL. #miami #famosos #celebrity #streetstyle #pichichipixx #ibra #zlatanibrahimovic #zlatan

♬ original sound – 3l.Yuma