Пеп Гвардиола итно опериран – Сити објави соопштение кое сите ги остави во шок!

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола бил итно опериран поради проблеми со кичмата. Неговото враќање на…

ИБРА во свој стил стана хит – Прочитајте каков легендарен одговор доби на едно прашање од навивач!

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ неодамна го продолжи договорот со Милан на уште една сезона со значително…

(ФОТО) Тој не е човек, тој е ѕвер – Новата слика на Ибра ја остави планетата во шок, а посебно жените!

Искусниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ со својата последна објава буквално ги запали социјалните мрежи. Иако оваа…

Затоа се повлече од јавноста – Најпознатиот ,,ќелавко,, заминува во историјата!?

Зинедин Зидан наводно е уште еден во низата фудбалери и тренери кои биле подложени на трансплантација…

И тоа се случи – По 25 години Федерер се збогува со АТП листата!

Роџер Федерер, некогаш најдобриот тенисер на светот и еден од најдобрите играчи на сите времиња, ќе…

Нови проблеми за ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ го оперираше левото колено!

Ракометарката на македонскиот шампион Вардар, србинката Андреа Лекиќ имаше операција на менискусот на левото колено. ,,Операцијата…

РК Вардар драстично ослабен за важниот дуел со Пик Сегед во ЛШ

Ракометниот клуб Вардар за претстојниот меч против унгарскиот тим Пик Сегед во Лигата на шампионите ќе…

Сериозни здравствени проблеми има Меси. Оди на операција!

Проблемите со здравјето на Меси стануваат се посериозно па затоа неминовно е тој да замине на…

Дел Потро конечно најави враќање на тениските терени по операцијата!

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро се враќа на тениските терени, а својот кам-бек ќе го…

Извесно време без Роџер Федерер на АТП турнирите!

Човекот со рекордните 17 гренслем титули, Роџер Федерер, ќе паузира од тениските терени поради операција. Тој…

Проблеми за Лестер, првиот стрелец Варди мора на операција на препоните

Напаѓачот на Премиерлигашот Лестер, Џејми Варди ќе мора да ги оперира препоните, што значи дека ќе отсуствува…

Реал Мадрид во офанзива за потписот на Роберт Левандовски од Баерн Минхен

Пољакот Роберт Левандовски е еден од најдобрите напаѓачи во светот, а Реал Мадрид покажува сериозен интерес…

Шампионот Маркез успешно опериран, но дали ќе биде спремен за Херез?

Aктуелниот светски шампион во Мото ГП, возачот на Репсол Хонда Марк Маркез подлегна на операција на…

На Рафаел Надал му е извршена операција на слепо црево

Светскиот рекет број три во понеделникот правеше операција на слепото црево и се очекува да ја…