(ФОТО) Тој не е човек, тој е ѕвер – Новата слика на Ибра ја остави планетата во шок, а посебно жените!

Loading

Искусниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ со својата последна објава буквално ги запали социјалните мрежи.

Иако оваа година полни 41 година и е на залезот на кариерата, тоа не го спречува да биде во спектакуларна физичка форма.

Швеѓанецот ретко чувствува потреба да ги покаже своите мускули, а кога го прави тоа, неговите следбеници остануваат без зборови.

Ибра на својот Твитер профил објави фотографија на која јасно се гледа дека е подготвен како ѕвер.

Да потсетиме, Ибрахимовиќ по завршувањето на сезоната беше опериран на предните вкрстени лигаменти на коленото, што е една од најтешките повреди што може да му се случат на еден спортист.

Се шпекулираше дека ќе стави крај на кариерата, но нема намера да застане. Тој неодамна потпиша нов едногодишен договор со Милан и неговото враќање на терените се очекува на почетокот на следната година.

Поминаа само два месеци од операцијата и изгледа подобро од кога било – во совршена физичка кондиција!

Дамите од глетката веќе паѓаат во несвест…..