Навивачките на Интер и Милан

Навивачките на Интер и Милан пленат со својата убавина. Во пресрет на големото градско дерби во…

Времеплов – Албумот на Панини од ЕВРО 1996 година!

Кошаркарскиот клуб „Работнички“ избра ново раководство

СООПШТЕНИЕ Кошаркарскиот клуб „Работнички“ избра ново раководство   Собранието на Акционери на КК „Работнички“ АД Скопје…

КК Работнички има нова управа

На денешната седница на советот на Општина Центар, со 22 гласови, е избрано новото раководство на…

Хирвонен се пензионира

Мико Хирвонен објави дека ќе ја завршува кариерата ва ВРЦ по 13 сезони поминати во ова…

Фед Куп финале факти низ бројки

0 – Ниедна држава нема освоено финале по негатива од 0-2. Шпанија 1998 година и Италија…

Продолжува добрата форама на Лазаров

Барселона рутински обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Шпанија, откако вечерва славеше на гостувањето против…

Цедевита го изненади европскиот шампион

Сензационална победа на Цедевита над европскиот шампион Макаби, меч во кој екипата на Јасмин Репша го…

Дербито најверојатно ќе се преигрува

Иако никогаш можеби и не било помирно вечното дерби беше прекинато, а како параван за тоа…

Алаба може да отсуствува од терените неколку месеци

Победата од 2-0 против Рома во Лигата на Шампиони и квалификацијата во понатамошниот тек се до…

Де Јонг со подршка за Инзаги

  Де Јонг му изразува целосна подршка на Инзаги и  вели дека тој сам не треба…

Нил Ворнок казнет од страна на ФА

Нил Ворнок менаџерот на Кристал Палас е казнет со 9000 фунти од страна на Англиската Фудбалска…

Христовски нов тренер на Брегалница

Искусниот фудбалски стратег Драган Христовски го превзема кормилото на македонскиот прволигаш Брегалница, откако клубот вчера се…

Даниеле Брациали делимично призна дека местел натпревари

Роберто Ди Мартино кој го води случајот против Даниеле и неговиот дубл партнер Потито Старче изјави…

Марион Бартоли ја подржува Морезмо како тренер на Мареј

Мареј во јуни минатат година приреди големо изненадување кога за свој личен тренер ја назначи Амели…

Три тима во Лига Европа поминуваат во наредната фаза со победа

Со 100 % учинок досега три тиме од Европа Лига влегуваат со желба за нова победа…