Тенискиот Дејвис куп ги доби финалистите, Хрватска против Аргентина!

Аргентина и Хрватска ќе играат во финалето на тенискиот Дејвис куп. Аргентина, во Лондон, славеше против…

Започнува 44-от Меѓународен ракометен турнир – Струга 2016

Агенцијата за млади и спорт продолжува со активностите во насока на промоција на македонскиот спорт на…

Вечерва во 01 часот по полноќ свечено ќе бидат отворени 31-те летни олимписки игри во Рио!

Во бразилскиот град Рио де Женеиро, вечерва започнуваат 31-те Летни олимписки игри, на кои ќе учествуваат…

ЛОИ 2016: Руските одбојкари добија дозвола на настап и одбрана на трофејот во Рио!

Светската одбојкарска федерација и одобри на Русија да учествува на Олимписките игри во Рио де Женеиро…

(Фото) Со многу проблеми, конечно олимпискиот пламен стигна во Рио!

Олимпискиот пламен вчера конечно пристигна во Рио да Жанеиро. По 20.000 километри долгото патување низ 300…

Саган победи на 16-тата етапа на Тур Де Франс 2016, Фрум остана лидер!

На велосипедскта трка Тур Де Франс се возеше 16-тата етапа каде до победа во спринт завршницата…

Квалификации Рио 2016: Хрватска и Чешка во 1/2 финалето!

Кошаркарските репрезентации на Хрватска и Чешка се пласираа во полуфиналето на квалификациските турнири за пополнување на…

Триколорите славеа над светскиот првак со 2-0 и ќе играат финале на ЕВРО 2016!

ЕП 2016 во Франција ги доби финалистите. Синоќа домашната репрезентација на Франција го победи светскиот првак…

Најава: Франција и Германија вечерва играат за влез во финалето!

Германија и Франција, на стадионот „Велодром“, во Марсеј, ќе го одиграат второто полуфинале на ЕУРО 2016,…

Португалија го реши Велс за три минути и стана прв финалист на ЕП 2016!

ЕП во фудбал 2016 во Франција го доби првиот финалист. Тоа е репрезентацијата на Португалија која…

ЕВРО 2016: ТОП 10 голови од фазата по групи, кој е број 1?

Ова се сите голови од групната фаза на ЕВРО 2016 – Уживајте!

Италија со проблеми во составот против Германија во 1/4 финалето!

Селекторот на Италија, Антонио Конте ќе има големи проблеми во средниот ред пред дуелот со германската…

Што не очекува од утре на ЕП 2016… Ова се 1/4 финалните двојки!

Репрезентацијата на Исланд последна обезбеди пласман во 1/4 финалето на ЕУРО 2016 во Франција со победата…

Одмаздата стигна, Италија го уништи европскиот првак Шпанија со 2-0!

Италија, во осминафиналето го елиминира европскиот првак Шпанија на „Стад де Франс“, во Париз, со 2-0…

Гризман сам ја однесе Франција во 1/4 финале, пресврт победа против Р.Ирска!

Домаќините со пресврт победа над Ирска во осминафиналето славеа со 2-1. Херој на францускиот триумф е…