Вечерва во 01 часот по полноќ свечено ќе бидат отворени 31-те летни олимписки игри во Рио!

Во бразилскиот град Рио де Женеиро, вечерва започнуваат 31-те Летни олимписки игри, на кои ќе учествуваат…

Рио 2016: Дерби дуели уште во 1.коло на тенискиот турнир, Мареј со Троицки, Џоковиќ со Дел Потро!

Новак Џоковиќ од Србија во првото коло на олимпискиот турнир во Рио за противник го доби…

ЛОИ 2016: Руските одбојкари добија дозвола на настап и одбрана на трофејот во Рио!

Светската одбојкарска федерација и одобри на Русија да учествува на Олимписките игри во Рио де Женеиро…

(Фото) Со многу проблеми, конечно олимпискиот пламен стигна во Рио!

Олимпискиот пламен вчера конечно пристигна во Рио да Жанеиро. По 20.000 километри долгото патување низ 300…

Видео: Хрватска и Србија обезбедија виза за ЛОИ 2016 во Рио!

Србија и на Хрватска изборија пласман на Олимписките игри во Рио де Жанеиро, откако станаа победници…

Квалификации Рио 2016: Хрватска и Чешка во 1/2 финалето!

Кошаркарските репрезентации на Хрватска и Чешка се пласираа во полуфиналето на квалификациските турнири за пополнување на…

Франција со НБА ѕвездите ќе игра на квалификациите за ОИ во Рио!

Кошаркарската репрезентација на Франција со најсилен состав ќе настапи во квалификациите за ОИ во Рио. Селекторот на…

Олимпијадата во Рио за Усеин Болт ќе биде последната во неговата кариера!

Најбрзиот човек на планетата спринтерот од Јамајка Јусеин Болт потврди дека Олимписките игри во Рио де…