Што не очекува од утре на ЕП 2016… Ова се 1/4 финалните двојки!

Репрезентацијата на Исланд последна обезбеди пласман во 1/4 финалето на ЕУРО 2016 во Франција со победата над Англија од 2-1.

евро 2016

По тој натпревар познати се сите патници и двојки за дуелите во 1/4 финалето кое започнува утре.

Двојките за 1/4 финалето се:

(четврток – 30 јуни)    Полска – Португалија (во Марсеј)
(петок – 1 јули)             Велс – Белгија              (во Лил)
(сабота – 2 јули)          Германија – Италија    (во Бордо)
(недела – 3 јули)         Франција – Исланд      (во Париз)

парови

Вчера и денеска на ЕП 2016 во Франција се слободни денови, а возбудувањата од 1/4 финалето започнуваат утре.