Македонија лесен залак за Шпанија, висок пораз од 94-63!

Македонија претрпе пораз од Шпанија во првиот контролнен меч кој се одигра во Мадрид со 94-63.…

ВИДЕО: Последна сезона за Коби Брајант во кариерата

Коби Брајант, најави дека претстојната сезона веројатно ќе му биде и последна сезона во кариерата. Брајант…

И судиите се договорија со челниците на НБА лигата за поголеми права и плати

Сопствениците на НБА тимовите и унијата на судии конечно се договорија за нова седумгодишна соработка. За…

(ВИДЕО) Како Перо Антиќ го избриша паркетот со Леброн Џејмс?

Кливленд во Атланта стигна до втората победа, овој пат со 94:82 и поведе со 2:0 во финалната серија…

МЗТ Скопје и Куманово ќе играат во финалето на кошаркарскиот плејоф на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го совладаа Фени Индустри на гостувањето во Кавадарци со 64-75 и…

МЗТ Скопје славеше во градското дерби против Работнички со 83-82 во Градски парк

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва го совладаа најголемиот ривал Работнички на гостински терен со резултат 83-82.…

Црвена Ѕвезда ја освои титулата во АБА лигата за првпат во историјата

Кошаркарите на Црвена ѕвезда ја освоија титулата во АБА лигата во сезоната 2014/2015. Белградскиот тим со…

Легендата на мак кошарката Петар Наумоски е нов претседател на МКФ

Петар Наумовски легендата на македонската кошарка е избран за нов претседател на Македонската кошаркарска федерација и…

ФИБА ќе формира нова регионална лига со тимови од поранешна Југославија

Претставниците на ФИБА потврдија дека ќе се формира нова регионална лига во која ќе учествуваат само…

Најдобрите ТОП 5 потези од синоќешните НБА натпревари

Еден од главните кандидати за признанието МВП за регуларниот дел од сезоната во НБА лигата е…

Кошаркарскиот клуб „Работнички“ избра ново раководство

СООПШТЕНИЕ Кошаркарскиот клуб „Работнички“ избра ново раководство   Собранието на Акционери на КК „Работнички“ АД Скопје…

КК Работнички има нова управа

На денешната седница на советот на Општина Центар, со 22 гласови, е избрано новото раководство на…

Цедевита го изненади европскиот шампион

Сензационална победа на Цедевита над европскиот шампион Макаби, меч во кој екипата на Јасмин Репша го…

Дербито најверојатно ќе се преигрува

Иако никогаш можеби и не било помирно вечното дерби беше прекинато, а како параван за тоа…

Пораз во Јане Сандански за МЗТ

На гости на МЗТ во Јане Сандански му гостуваше евролигашот Цедевита кој иако пред две вечери…

Бадел претрпе пораз од Радивој Кораќ

Во рамките на Јадранската лига во женска конкуренција Бадел гостуваше во Белград кај тимот на Радивој…