Видео: Црвена Звезда остана непоразена во дербито со Мега Лекс во АБА

Во дербито на колото шампионот на АБА лигата Црвена Звезда по продолжение го совлада тимот на Мега Лекс со 79:78, во регуларниот дел резултатот беше 69:69.

zvezda-mega

Ова за Црвена Звезда беше 11-та победа оваа сезона, колку што има и Цедевита или една помалку од лидерот Будуќност.

Мајк Цирбес со 20 поени беше најефикасен кај победникот, додека Стефан Јовиќ на две секунди пред крајот од продолжението реализираше едно слободно фрлање што беше доволно за триумф.

Инсерти од драмата помеѓу Мега Лекс и Црвена Звезда…