Милан го доведе дефанзивецот Ромањоли од Рома за 25 милиони евра

Милан и Рома го потврдија трансферот на Алесио Ромањоли од „Олимпико“ на „Сан Сиро, а Милан…

Нов 4-ри годишен договор потпиша Мурињо со Челзи

Менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, потпиша нов четиригодишен договор со лондонскиот клуб. Новиот договор има важност…

ВИДЕО: Работнички го елиминираше Трабзонспор и ќе игра бараж со Рубин Казан во Лига Европа

Фудбалерите на Работнички го направија најголемото изненадување во синоќешните реванш средби од третото квалификациско коло во…

Берлускони ќе го продаде Милан за пола милијарда евра?!

Силвио Берлускони и тајландскиот магнат Би Теачубол се договорија за продажба на Милан, а тоа значи…

ПСЖ го договори Пол Погба од Јувентус за 12 милиони евра годишно

Францускиот интернационалец и член на Јувентус Пол Погба се договорил со раководството на ПСЖ за негов трансфер…

Вардар е на чекор до титулата во ПМФЛ откако со 2-0 славеше на градското дерби со Работнички

Се комплетираше 27-то коло во фудбалското првенство на Македонија, а во пресрет на разигрувањето за титулата…

Челзи го дели победа до нова титула во Премиер лигата

Синоќа Челзи како гостин славеше над Лестер со 3:1 во заостанатиот натпревар од 27.коло во англиската Премиерлига.…

,,Баварците” потпишаа нов договор со Адидас до 2030 година за 900 милиони евра

Баерн Минхен потпиша нов, историски договор со компанијата за спортска опрема„Адидас“ вреден неверојатни 900 милиони евра.…

ВИДЕО: Дортмунд го елиминира Баерн од германскиот куп на пенали

Тимот на Јурген Клоп, Борусија Дортмунд се пласираше во финалето на германскиот Куп, откако во полуфиналето…

ВИДЕО: Бурмаут прв пат во Премиерлигата во својата 125 годишна историја

Фудбалерите на второлигашот Бурмаут славеа над Болтон со 3-0 во претпоследното коло во англискиот Чемпионшип и…

ВИДЕО: Вака ќе изгледа новиот стадион на Милан, кој веќе доби дозвола за градба

Италијанскиот гигант Милан доби согласност од општината „Фиеро“ во централниот дел на Милано за изградба на нов,…

ЛШ:Барселона-Баерн и Јувентус-Реал М. се двојките за 1/2 финалето по ждрепката во Нион

Барселона-Баерн Минхен и Јуветус-Реал Мадрид се полуфиналните двојки во најелитното натпреварување во Европа, Лигата на шампионите.…

Македонија напредуваше на ФИФА ранг листата за моментално 105-то место

Фудбалската репрезентација на Македонија скокна за три места на најновата ФИФА листа. На априлското рангирање на…

Челзи го договорил „вундеркиндот“ Кенеди од Флуминенсе

Жозе Мурињо веќе го договорил првиот летен трансфер, а станува збор за младиот напаѓач на Флуминенсе,…

Интер се засилува со голманот Петр Чех од Челзи

Голманот Петр Чех ги договорил личните услови и е блиску до преселба во Интер. Чешкиот репрезентативец…

Стерлинг одби нов договор со Ливерпул, Арсенал фаворит за неговиот потпис

Стерлинг нема намера да го продолжи договорот со Ливерпул па челниците на клубот се решени летово…