ПСЖ тргнува по потписот на Ромео Лукаку од Евертон

Loading

Ромелу Лукаку од Евертон уште во јануари би можел да го напушти тимот од Ливерпул доколку пристигне добра понуда, а силен интерес за Лукаку покажува Пари Сент Жермен кој е подготвен во јануари да искешира 40 милиони евра, сума која „карамелите“ нема да можат да ја одбијат.

RomeluLukaku_3014333

Белгискиот напаѓач игра солидно оваа сезона и веќе постигна 7 гола во сите натпреварувања, но тешко дека Евертон ќе може уште долго да го задржи во своите редови.

Веќе разговаравме со раководството и тренерот и ветија дека ќе го пуштат доколку пристигне добра понуда во јануари“, изјави неговиот агент, Мино Раиола.

Лукаку во 2014 година пристигна во Евертон за 30 милиони фунти и има договор со „карамелите“ до јуни 2019 година.