Пирло ќе се бара нова работа – Доби отказ од турскиот прволигаш!

Легендарниот играч на Милан, Андреа Пирло (44) доби отказ од турскиот прволигаш Карагумрук. „Ние им дозволивме на Андреа…

Затоа се повлече од јавноста – Најпознатиот ,,ќелавко,, заминува во историјата!?

Зинедин Зидан наводно е уште еден во низата фудбалери и тренери кои биле подложени на трансплантација…

По авантурата во Јувентус, Пирло замина од Италија и си најде нова работа!

Прославениот италијански репрезентативец и поранешен играч на Милан, Интер и Јувентус ја продолжува тренерската кариера и тоа…

ВИДЕО: Азурите ја потопија турската подморница на отворањето со 3:0 – Погледнете ги головите на мечот!

Одличен меч на отворањето на ЕП 2020 година одиграа Турција и Италија каде беа постигнати три…

ФОТО: Составот на Турција за ЕУРО 2020 – Кој е нивниот клучен играч?

Турција ќе има на располагање 26 играчи кои ќе ги играат натпреварите на ова ЕУРО 2020.…

Гулиев од Турција го симна од тронот Болт на 200 метри на СП во Лондон (видео)

На СП во атлетико во Лондон 2017, патеката од 200 метри има нов владетел. Тоа не…

Квалификации Рио 2016: Хрватска и Чешка во 1/2 финалето!

Кошаркарските репрезентации на Хрватска и Чешка се пласираа во полуфиналето на квалификациските турнири за пополнување на…

Пресврт победа на Хрватска против Шпанија, Турција го фати последниот воз!

И во групата Д заврши групната фаза со одигрување на 3.коло. Во дербито Хрватска со пресврт…

Перо Антиќ со Фенербахче шампион на Турција!

Фенербахче на Перо Антиќ ја освои титулата во Турција, откако во шест финални натпревари го совладаа Анадолу…

Коцкестите стартуваа со победа над Турција со бомбата на Модриќ!

Во рамките на групата Д, Хрватска со победа го започна својот настап на Европското првенство во…

Ова е евроголот на Лука Модриќ против Турција!

Блат по НБА, се врати во Европа и стана нов тренер на Дарушафака!

Американскиот тренер Дејвид Блат, беше тренер на Кливленд Кавалирс, а од денеска е нов менаџер на…

АМС: Средба на Спасески со претседателот на Велосипедската федерација на Турција

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денеска имаше средба со Емин Муфтуоглу, претседател…

Футсал репрезентацијата поразена од Шпанија

На Меѓународниот турнир ,,Четири Нации” кој што деновиве се одвива во салата ,,Борис Трајковски”  нашата репрезентација…