ЗБОГУМ за ПАНДЕВ и АНГЕЛОВСКИ – Ова е новиот капитен и новиот селектор на Македонија!

Македонија го заврши своето деби на европското првенство со последниот меч во Амстердам против домаќинот Холандија…

ВИДЕО: Ова се сите голови од 1.коло на ЕУРО 2020 – Уживајте!

ЕУРО 2020: Со кои состави ќе започнат Португалија и Германија

Португалија и Германија на „Алијанц Арена“ во Минхен ќе го одиграат натпреварот од второто коло од…

ВИДЕО: Сензација на ЕУРО 2020 – Унгарија освои голем бод против светскиот првак!

Фудбалерите на Унгарија на домашен терен пред преполната Пушкаш арена освоиja голем бод против светскиот првак…

ШОК за Данска и Интер – Кристијан Ериксен ја завршува кариерата на 29 години!?

На данскиот фудбалер Кристијан Ериксен ќе му биде вграден уред за започнување на работа на срцето…

ВИДЕО: Моментот за историја на Македонија и македонската фудбалска репрезентација на ЕП!

Капитенот на Македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го постигна исторскиот гол за нашата репрезентација, првиот на…

ВИДЕО: Македонија на дебито на ЕП поразена од Австрија – Ова се најдобрите моменти и голови на мечот!

ВИДЕО: Азурите ја потопија турската подморница на отворањето со 3:0 – Погледнете ги головите на мечот!

Одличен меч на отворањето на ЕП 2020 година одиграа Турција и Италија каде беа постигнати три…

ВИДЕО: Уште едно потсетување на нашите химни за фудбалска МАКЕДОНИЈА на ЕУРО 2020 – Уживајте!

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА……………….

ФОТО: Составот на Италија за ЕУРО 2020 – Што се очекува од новиот состав на Манчини?

Играчот за врска на Пари Сент Жермен, Марко Верати е избран во последниот состав на Италија…

ФОТО: Составот на Турција за ЕУРО 2020 – Кој е нивниот клучен играч?

Турција ќе има на располагање 26 играчи кои ќе ги играат натпреварите на ова ЕУРО 2020.…

ФОТО: Официјален распоред и термини на натпреварите на Македонија на ЕУРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација првиот официјален историски натпревар на едно ЕП во фудбал ќе го има в…

ФОТО: Составот на Македонија за ЕУРО 2020

Ова е составот на Македонија за претстојното ЕП 2020 во фудбал кое започнува денеска, а селекторот…

ЕУРО 2020: Кој е на врвот, а кој на дното по заработка на дресови од репрезентациите – Каде е Македонија?

И на ова Европско првенство во фудбал ќе се води нова битка помеѓу два гиганти и…

ФОТО: Албумот на Панини за ЕУРО 2020 – Македонија дел од него!