ФОТО: Официјален распоред и термини на натпреварите на Македонија на ЕУРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација првиот официјален историски натпревар на едно ЕП во фудбал ќе го има в…

Против кого РК Вардар ќе ја почне одбраната на титулата во ЛШ – Погледнете го целосниот распоред!

Актуелниот европски и македонски ракометен шампион Вардар ги дозна противниците од групната фаза во Лигата на…

Кој со кого во 1.коло од Бундеслигата…Објавен распоредот за новата сезона!

Објавен е распоредот на натпреварите за најквалитетното фудбалско натпреварување во Германија. Баерн Минхен и Борусија Дортмунд…

Македонија ги дозна противниците за СП 2017, ова се термините и распоредот на натпреварите!

Меѓународната ракометна федерација ги објави термините и распоредот за одигрувањето на натпреварите од групната фаза на…

Познат распоредот од новата сезона 2016/17 во Премиерлигата…Кој со кого игра во 1.коло?

Според распоредот за новата сезона на Премиерлигата, во првото коло Мурињо со Манчестер Јунајтед гостува кај…

Погледнете го распоредот на сите натпревари со саатница на ЕВРО 2016 во Франција!

Преостануваат само уште 2 дена до стартот на Европското фудбалско првенство 2016 во Франција. В петок…

Под знак прашалник настапот на Вавринка и Федерер во Дејвис купот

Северин Лути, селекторот на швајцарските тенисери, изјави дека шансите се мали Роџер Феререр и Станислас Вавринка…