Кој со кого во 1.коло од Бундеслигата…Објавен распоредот за новата сезона!

Објавен е распоредот на натпреварите за најквалитетното фудбалско натпреварување во Германија.

бундеслига

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд ќе се сретнат на 14-ти август во натпреварот од Суперкупот на Германија, од 20:30 часот.

Лигата ќе започне на „Алијанц арената“, а актуелниот шампион на 26-ти август ќе го пречека Вердер Бремен.

Во првото коло на 27/28.08.2016 во 20:30 часот ќе се сретнат:

Борусија Дортмунд – Мајнц
Борусија Менхенгладбах – Баер Леверкузен
Херта Берлин – Фрајбург
Келн – Дармштат
Хамбургер – Инголштат
Аугсбург – Волфсбург
Хофенхајм – Лајпциг
Ајнтрахт Франкфурт – Шалке 04.

https://amp.twimg.com/v/a6fc780c-68f0-4540-845c-3784b8bb4ce4

Целиот распоред можете да го погледнете ТУКА