ФОТО: Официјален распоред и термини на натпреварите на Македонија на ЕУРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација првиот официјален историски натпревар на едно ЕП во фудбал ќе го има в недела и тоа во Букурешт против Австрија со почеток од 18 часот.

Следуваат мечевите од групата Ц со Украина и на крај со Холандија. Во продолжение видете го распоредот на натпреварите од нашата група на ЕУРО 2020….