(Фото+Видео) Нов пораз на МЗТ Скопје, Цибона славеше по две продолженија, Рајковиќ поднесе оставка!

Кошаркарите на МЗТ Скопје никако да стигнат до првата победа оваа сезона во АБА лигата. По…

Сезоната 2016/17 во мак баскетот започнува на 15 октомври!?

Новата 2016/17 сезона во кошаркарскиот шампионат на Македонија ќе започне на 15 октомври, што значи дека…

Од Куманово, преку МЗТ Скопје, Урош Луковиќ потпиша во Партизан!

Довчерашниот играч на МЗТ Скопје, Урош Луковиќ, од следната сезона ќе го носи црно-белиот дрес на…

Шампионот МЗТ падна во СЦ Јане Сандански, Куманово славеше со 87-84!

Куманово приреди големо изненадување со триумфот над МЗТ Скопје од 87:84 во првиот натпревар од финалето…

Ќе гледаме реприза на финалето од 2015, МЗТ Скопје-Куманово!

Кошаркарите на Куманово изборија пласман во финалето на плеј-офот, откако во мајсторката во петтиот меч го…

Куманово израмни, шампионот МЗТ Скопје поведе со 2-0 против Фени Индустри

Продолжија натпреварите од полуфиналната серија во Првата македонска лига во кошарка. Тимот на Куманово израмни на…

Подолгата клупа клучна за пресврт победата на МЗТ Скопје против Работнички

Кошаркарите на МЗТ Скопје во СЦ Јане Сандански стигнаа до нова победа над својот градски и…

МЗТ Скопје и Фени Индустри од 18 часот во СЦ Јане Сандански

По двонеделната пауза, се враќаат возбудувањата во најквалитетното домашно кошаркарско натпреварување. Вечерва во Спортскиот центар „Јане…

Со вечното градско дерби меѓу Работнички – МЗТ Скопје започнува 12.коло во мак баскетот

Вечните градски кошаркарски ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички со нивниот 131-ви дуел во историјата го…

Видео: МЗТ Скопје ја декласира У.Олимпија за 5-та победа во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје во СЦ Јане Сандански конечно стигна до нова победа и одигра еден…

ВИДЕО: МЗТ Скопје загуби и од Тајфун со 68-62 за петти пораз по ред во АБА лигата

МЗТ Скопје никако да ја заврши серијата лоши резултати во АБА лигата и во 12.коло забележаа…

Втора победа на МЗТ Скопје во шампионатот на Македонија. Совладан Кожув со 72-66

Кошаркарскиот шампион на Македонија тимот на МЗТ Скопје Аеродром во СЦ Јане Сандански го победи Кожув…

МЗТ Скопје со прва гостинска победа во АБА лигата сезонава. Победена Сутјеска со 77-68!

Кошаркарите на МЗТ Скопје стигнаа до третата победа сезонава во АБА лигата во нивниот шести настап…

Дербито најверојатно ќе се преигрува

Иако никогаш можеби и не било помирно вечното дерби беше прекинато, а како параван за тоа…

Пораз во Јане Сандански за МЗТ

На гости на МЗТ во Јане Сандански му гостуваше евролигашот Цедевита кој иако пред две вечери…