МЗТ Скопје и Фени Индустри од 18 часот во СЦ Јане Сандански

По двонеделната пауза, се враќаат возбудувањата во најквалитетното домашно кошаркарско натпреварување.

mzt2

Вечерва во Спортскиот центар „Јане Сандански“ МЗТ Скопје е домаќин на Фени Индусти во заостанат натпревар од 11.коло во првата лига.
Натпреварот започнува во 18:00 часот.