Со вечното градско дерби меѓу Работнички – МЗТ Скопје започнува 12.коло во мак баскетот

Вечните градски кошаркарски ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички со нивниот 131-ви дуел во историјата го започнуваат 12.коло во домашниот кошаркарски шампионат.

????????????????????????????????????

Натпреварот започнува за 15-тина минути во салата Градски парк, а за победникот ќе ве известиме малку подоцна.