Распродажба во Челзи – Заминуваат голем број познати фудбалери!

Челзи го собори рекордот оваа сезона кога е во прашање обештетувањето за доведување играчи. Лондонскиот клуб…

Повеќе никој не го сака во тимот, а платен е дури 113 милиони евра!

Во јуни оваа година му завршува позајмицата во Интер и се враќа во Премиер лигата во…

(ВИДЕО) Имаа жестока пресметка на лондонското дерби, а сега им стигна заслужената казна од ФА – Еве кој како помина!

Менаџерите на Челзи и Тотенхем, Томас Тухел и Антонио Конте се казнети од англиската ФА поради…

(ФОТО) СПЕКТАКЛ во Лондон – За првпат во историјата ќе ја гледаме големата 4-ка во ист тим!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ го потврди учеството во Лејвер купот и заедно со Роџер Федерер, Рафаел…

Познат е планот на Новак пред Вимблдон – Донесе неочекувана одлука!

Познат е планот на најдобриот тенисер во светот Новак Џоковиќ. Новак Џоковиќ нема да учествува на…

ВИДЕО: Ова ќе биде најтешката и најлудата борба во историјата – Заедно тежат 326 кг, а под нив се пука!

На 2 април, Лондон ќе биде домаќин на пресметка на двајца борци кои се претставуваат како…

Болт не ја заврши последната трка, а Јамајка остана без медал и пласман – Тажен крај за најбрзиот човек на светот (видео+фото)

На неславен и тажен начин, најбрзиот човек на планетата Усеин Болт ја заврши кариерата на 30…

Гулиев од Турција го симна од тронот Болт на 200 метри на СП во Лондон (видео)

На СП во атлетико во Лондон 2017, патеката од 200 метри има нов владетел. Тоа не…

Златни медали за Никерк, Шпотакова, Кипруто и Босе на СП во атлетика во Лондон (видео+фото)

На светското првенство во атлетика што се одржува во Лондон познати се уште неколку шампиони и…

Без голманот Чех, Арсенал на лондонскиот дуел со Тотенхем!

Арсенал, ќе биде значително ослабен во локалното градско лондонско дерби со Тотенхем Станува збор за голманот…

ЛШ: Барселона славеше во Лондон, реми во Торино!

Во лигата на шампионите се одиграа нови две средби од осминафиналето. Јувентус и Баерн во Торино одиграа…

ЛШ: Во Лондон и Торино вечерва ќе грми… Доаѓаат Барселона и Баерн Минхен!

Денеска и утре на програмата се нови 4 средби од осминафиналето во Лигата на шампионите, а…

Видео: Челзи го доби лондонско дерби со Арсенал на Емирати!

Во дербито на Англиската премиер лига, актуелниот шампион го совлада Арсенал нагости со 1-0 на Емирати…

Џокович носител на група Мареј со Федерер во иста група во Лондон

Во групата А се најдоа Џокович, Швајцарецот Стан Вавринка, Хрватот Марин Чилич и Томаш Бердих од…