Џордан се премисли, не го продава Шарлот Хорнетс и тоа само поради еден играч!

Мајкл Џордан ги олади плановите да го продаде мнозинскиот удел во Шарлот Хорнетс што го има…

СКАНДАЛИ само се редат во спортот – Под истрага се мечеви во тенис, а од бројката глава боли!

Оваа информација ја пренесе угледниот француски весник „Л’Екип“, скандал во тенисот, дури 375 меча се под…

Распродажба во Челзи – Заминуваат голем број познати фудбалери!

Челзи го собори рекордот оваа сезона кога е во прашање обештетувањето за доведување играчи. Лондонскиот клуб…

(ВИДЕО) Момент кој никој не го виде на англиското дерби – Фан на Ливерпул повреди двајца играчи, Клоп збесна!

Ливерпул како никој досега го „демонтира“ Манчестер Јунајтед, а навивачите на „Енфилд“ беа сведоци на најголемото…

Лазаров го објави конечниот список на играчи за дуелите со Португалија – Еве кои ракометари добија шанса!

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објави списокот на ракометари за претстојните натпревари против…

Тие се слободни агенти во НБА – Познати ол стар имиња кои блескаа изминатите сезони, а сега никој не ги сака!

НБА тимовите полека почнуваат да се подготвуваат за плеј-офот и да ги комплетираат тимовите за она…

Овие играчи изгледаат застрашувачки, но нема да играат на СП во Катар – Енрике не ги повика во Шпанија!

Можеби најнеобичен список на играчи е оној кој го откри селекторот на Шпанија, Луис Енрике. Тој…

Каква чистка се спрема во ПСЖ – На продажба дури 11 играчи!

Новиот тренер на ПСЖ, Кристоф Галтие, изјави дека е неопходно да се намали бројот на играчи…

Се подготвува диктатура во Јунајтед – Ова се жестоките правила на новиот тренер!

Ерик тен Хаг го презеде Манчестер Јунајтед ова лето со задача да го оживее гигантот кој…

Што се случува со РК Вардар? По тренерот Дејвис заминува и претседателот Михајловски!?

По исклучувањето на РК Вардар од Лигата на шампионите поради неподмирени долгови, се случува егзодус во…

Нови тектонски промени во фудбалот – Повеќе ништо нема да биде исто!

ИФАБ, највисокото тело на фудбалски судии, одржува состанок во Доха, Катар, на кој треба да се…

Просечната плата во ПСЖ е 990 илјади евра – Од сумите боли глава, а еве кој заработува најмногу!

Просечната плата на фудбалер на ПСЖ е 990.000 евра месечно, а најголема плата зема бразилскиот напаѓач…

(ВИДЕО) Какво лудило! Играчите побегнаа на сред меч, а кога ќе видите зошто ќе ви стане јасно!

Фудбалерите на Тимок го совладаа тимот на Графичар во Заечар (1:0), и ја забележаа првата победа…

(ВИДЕО) Кога арапите се тепаат – Жестоката пресметка на трибините се пресели на теренот!

Неверојатни сцени беа видени вчера на натпреварот од шампионатот на Обединетите Арапски Емирати помеѓу Ал Вахда…

Француски новинар ни открива – Меси е несреќен во ПСЖ и сака да си оди!

Очајна е атмосферата во ПСЖ по елиминацијата во осминафиналето од Лигата на шампионите од Реал Мадрид.…

Челзи пред распаѓање – Клубот би можел да исчезне за 80 саати!?

Челзи е во голема неволја и сериозна криза поради санкциите кои Велика Британија му ги воведе…