Челзи пред распаѓање – Клубот би можел да исчезне за 80 саати!?

Челзи е во голема неволја и сериозна криза поради санкциите кои Велика Британија му ги воведе…

Роналдо како диктатор во Јунајтед – Има решение како да ги превоспита младите во тимот!

Манчестер Јунајтед игра под очекувањата кои ги имаше Кристијано Роналдо кога дојде во клубот ова лето,…

Лудилото почнува – Њукасл оваа зима ќе потроши 200 милиони евра!

Њукасл Јунајтед стана најбогатиот клуб во светот во октомври кога беше купен од конзорциум од Саудиска…

Што се случува во ПСЖ? – Тотална распродажба, заминуваат дури седум играчи уште во јануари!

Не е ни половина сезона во францускиот шампионат, а Пари Сен Жермен веќе има 11 бодови…

Селекторот Ангеловски го објави списокот на играчи за ЕП – Ова е фалангата на Македонија!

Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери кои ќе ја претставуваат Македонија на Европското првенство…

(ВИДЕО) Откачена компилација со тензични моменти – Фудбалери против судии!

Кога нервите и трпението ќе излезат од контрола….

ВИДЕО: Неверојатни сцени ни доаѓаат од Шпанија – Општа тепачка на теренот, играчи, навивачи….

Неверојатна тепачка се случи во третата лига на каталонскиот фудбал помеѓу тимовите на Бон Пастода и…

НБА: Две ТРАНСФЕР БОМВИ пред крајот на преодниот рок ја потресоа лигата!

НБА лигата ја потресоа две трансфер бомби кои се случија во последните денови од преодниот рок.…

ВИДЕО: Шек одново ја насмеа светската јавност со лудориите на НБА играчите – Ова е најновата SHAQTIN’ A FOOL!Со проверени сили во поход кон одбрана на НБА титулата – Голден Стејт не го менува шампионскиот тим (видео+фото)

Шампионскиот тим на Голден Стејт ќе го гледаме во ист состав и следната нба сезона. Челниците…

Рома тргнува по Клиши и Сања од Манчестер Сити

Италијанскиот фудбалски клуб Рома бара засилувања кои ќе пристигнат во тимот во текот на зимскиот преоден…

Леброн Џејмс и следната сезона останува во Кливленд во одбрана на НБА тронот!

Сеуште се прославува првата титула во клубската историја на Кливленд Кавалирс, а Леброн Џејмс и неговите…

Овие млади ѕвезди треба да блеснат на ЕВРО 2016!

Големите натпреварувања, се идеална шанса за помладите фудбалери да се покажат во најдобро можно светло и на…

Која репрезентација на ЕВРО 2016 во Франција е најскапа… Проверете тука!

Фудбалерите кои ќе настапат на 15-то континетално првенство во Франција имаат вредност од 5 милијарди евра.…

Ова се клубовите со најмногу играчи на ЕВРО 2016 во Франција

Клубовите со најмногу играчи на Европското првенство 2016 во Франција се Ливерпул и Јувентус. Тие ќе…

Составот на Исланд за ЕУРО 2016

Селекторот на Исланд, Ларжер Лагербек ги објави играчите кои ќе ја претставуваат земјата на првиот голем…