Тие се слободни агенти во НБА – Познати ол стар имиња кои блескаа изминатите сезони, а сега никој не ги сака!

Loading

НБА тимовите полека почнуваат да се подготвуваат за плеј-офот и да ги комплетираат тимовите за она што претстои.

Рокот за тргување помина, па тимовите од најсилната кошаркарска лига во светот сега можат да ангажираат само играчи кои се слободни играчи. Меѓу нив има многу познати имиња.

Ќе дојде ли некој од нив кај Никола Јокиќ во Денвер? Или можеби со Лука Дончиќ во Далас? На Леброн Џејмс и на Лејкерс им истекува времето за борба во плејофот.

Многу прашања на кои може да се одговори наскоро. Меѓу слободните играчи е и легендарниот Кармело Ентони кој има 38 години и е без тим откако си замина од Лос Анџелес Лејкерс минатата сезона.

Ова се само дел од кошаркарите кои во моментов се слободни да изберат нов клуб. Кого би сакале да видите во некој од тимовите што имаат ваши амбиции?

Покрај Мел, тука се и Демаркус Казинс (32), Двајт Хауард (37) кој моментално е во Тајван, Серж Ибака (33), Џон Вол (32), Ламаркус Олдриџ (37), Кемба Вокер (32) , кој беше поврзуван со Армани, Кенет Фарид (33), Вил Бартон (32), Тони Снел (31), Вејн Елингтон (5), Исаја Томас (34), Хасан Вајтсајд (33)…

Доколку овие играат заедно во некој тим, тоа би бил респектабил состав за големи дострели во НБА па дури и за титула….