Конечно се јави и Федерер – ,,Мислевме дека 15 гренслемови се плафон, но сите забораваат едно нешто за Новак,,

По неколкудневен молк, Роџер Федерер (41) проговори за победата на Новак Џоковиќ на Ролан Гарос. Откако…

(ФОТО) Минатата година беше луда во тенисот – Три големи тениски легенди му рекоа збогум на овој спорт!

Роџер Федерер, Серена Вилијамс и Ешли Барти, му рекоа збогум на тенисот кој загуби многу во…

ФОТО: Дали знаете дека Федерер има сестра? Таа е полиглот, медицинска сестра и исто има близнаци!

Само сериозните фанови на Роџер Федерер знаат дека Швајцарецот има сестра, иако е еден од најдобрите…

(ВИДЕО+ФОТО) Федерер со емотивно писмо се прости од тенисот, кариерата и фановите – Заминува во пензија!

Сопственикот на 20 гренслем титули, Роџер Федерер објави дека ја завршува професионалната тениска кариера! Швајцарскиот тенисер…

По 20 години владеење на големата тројка во тенисот и се ближи крајот – Кој ги наследува?

Новак Џоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер доминираат во тенисот веќе две децении, но нивното време…

Тренерот на Надал откри голема тајна – Кога Федерер, Надал и Џоковиќ одат во пензија?

Карлос Моја, тренерот на Рафаел Надал, проговори за доминацијата на „големата тројка“. Шпанскиот тренер и некогаш…

(ВИДЕО) Му го исполни ветувањето од пред 5 години – Убав гест на Федерер кој ќе ве разнежни сите!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер неодамна го прослави својот 41 роденден, а веднаш потоа реши да му…

ГОТОВО Е! Роџер Федерер исчезна од АТП листата првпат по 1997 година!

Швајцарецот наводно нема намера да се пензионира, иако неговата кариера е во пад. Роџер Федерер од…

И тоа се случи – По 25 години Федерер се збогува со АТП листата!

Роџер Федерер, некогаш најдобриот тенисер на светот и еден од најдобрите играчи на сите времиња, ќе…

Федерер го гледал мечот на Надал и Новак и рекол, ова е невозможно!

Роџер Федерер, легендарниот швајцарски тенисер, призна дека го гледал дуелот на неговите големи ривали Новак Џоковиќ…

Надал откри – Пред мечот со Новак се слушнал со Федерер, а еве за што збореле!

Рафаел Надал го освои Ролан Гарос, на патот до титулата го совлада Новак Џоковиќ, а пред…

Мирка воопшто не е мирна! Како помина преку ова? Сопругата на Федерер е прељубница!

Една од најмоќните жени во светот на спортот е Мирославa Миркa Федерер, која со години е…

Федерер го прекина молкот за војната во Украина – Се огласи и испрати моќна порака!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се појави на социјалните мрежи по повод војната во Украина. Федерер на…

Потона Федерер на АТП листата – Ова му се нема случено повеќе од 20 години!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер од денеска се наоѓа на 30-тото место на АТП листата. Федерер падна…

Тој многу добро го познава Федерер и тврди – Не може повеќе да освои гренслем, ќе се пензионира!?

Тениската сезона минува без легендарниот Роџер Федерер. Швајцарецот годинава поради повреда освои само 630 бодови, а…

И тоа се случи: По 5 години Федерер испадна од ТОП 10 – Дали заминува во пензија?

Швајцарецот е во голем пад до крајот на годината. Следниот понеделник ќе се случи она што…