И тоа се случи во Англија – Арсенал дојде, но го згрешил градот, па го откажа мечот!

Неверојатна ситуација се случи во Англија. Мечот помеѓу Брајтон и Арсенал беше откажан поради бизарна грешка…

(ВИДЕО) Новиот играч на Арсенал се обрука за сите пари, а чини 75 милиони евра!

Германскиот напаѓач и поранешен играч на Челзи, Каи Хаверц неодамна потпиша долгорочен договор со Арсенал. Според…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ ја тресе АНГЛИЈА! Џака под истрага на полицијата поради спорен жолт картон!

Голем скандал ја тресе Англија и Премиер лигата, а во главната улога е играчот на Арсенал,…

(ВИДЕО) Ја исполни желбата на татко му и својот сон – Замина млад на ужасен начин!

Се оствари сонот на едно амбициозно момче кое 30 километри долгиот пат до спортскиот центар секој…

(ФОТО) Игра во голем клуб, заработува милиони, а се облекува како сиромашен!

Приказната за познатиот шпански фудбалер Хектор Белерин ја обиколи планетата. Белерин (27) многу се разликува од…

БОМБА во Барселона! Напаѓачот на Арсенал доаѓа на Ноу Камп

Добро напредуваат преговорите помеѓу Арсенал и Барселона за доаѓање на фудбалерот Пјер Емерик Обамејанг во шпанскиот…

Арсенал подготвува голем трансфер – Доаѓа играч на Барселона кој веќе играл во Премиер лигата!

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо е блиску до враќање во Премиер лигата, односно во Арсенал, пренесуваат бројни…

На повидок нов голем трансфер – Фиорентина го пушта Влаховиќ во Арсенал? Дали Душко станува ,,топџија,,?!

Арсенал е лидер во трката на европските великани за потписот на голгетерот на Фиорентина и репрезентацијата…

ВИДЕО: Вистинска револуција во Арсенал – Во клубот пристигна Лео Месо!

Лео Месо пристигна во Арсенал. Фановите на „Тобџиите“ тријат очи, но последната буква од неговото презиме…

Арсенал и Венгер на Маракана – Што мисли тренерот на Арсенал за Ц.Звезда (видео+фото)

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека верува во неговиот тим на претстојниот натпревар против Црвена…

Ако ги пропуштивте, еве можност да ја погледнете голеадата на Емирати на стартот на Премиер лигата (видео+фото)

Новата сезона во Англиската Премиер лига започна како никогаш досега со дури седум голови на премиерниот…

Составот на домаќинот Франција за ЕУРО 2016

Дидие Дешамп, селекторот на фудбалската репрезентација на Франција, го објави списокот на играчи со кои ќе…

ГОТОВО Е! Арсенал потпиша со швајцарецот Гранит Џака

За сума од 33 милиони евра, премиерлигашот Арсенал го донесе првото засилување за следната сезона во…

Реми на Етихад, Сити и Арсенал одиграа 2-2, шанса на Јунајтед за 4-то место!

Во дербито на Англиската премиер лига фудбалерите на Манчестер Сити и Арсенал ремизираа 2-2 во рамките…

Паднаа во вода сите шпекулации, Венгер и следната сезона на клупата на Арсенал!

Арсен Венгер ќе остане на менаџерското столче во Арсенал и следната сезона. Тој нема намера да…

ПЛ: Нов кикс на Јунајтед, Ливерпул победи во 96 минута, Лестер осамен на врвот!

Во Премиер лигата 29 коло донесе доста интересни трилер и изненадувачки натпревари. Најпрво ВБА во прилично…