Ако ги пропуштивте, еве можност да ја погледнете голеадата на Емирати на стартот на Премиер лигата (видео+фото)

Новата сезона во Англиската Премиер лига започна како никогаш досега со дури седум голови на премиерниот натпревар.

На Емирати стадионот во Лондон, Арсенал со голем пресврт славеше победа над Лестер со 4-3. Ваков одличен старт на новата сезона и не можевме да подобар да посакаме.

Арсенал и Лестер одиграа спектакуларен натпревар, а топџите за 2-3 минути направи целосен пресврт.