ЕП 2016: ТОП 5 од финалната фаза

Видео: Отпишаната Германија на крајот стана нов европски шампион во ракомет!

Ракометната репрезентацијата на Германија стана нов владетел со ракометна Европа. Младиот и перспективен тим предводен од…

ЕП 2016 во Полска го собори рекордот по гледаност

И пред да бидат одиграни полуфиналните натпревари, стана јасно дека Европското првенство во Полска ќе го…

Видео: Хрватите им се реваншираа на Норвежаните и стигнаа до бронзата на ЕП 2016

На ЕП 2016 во Полска се одигра малото финале и мечот за третото место и бронзениот…

Видео: Ова е идеалниот тим на ЕП 2016 во Полска, срамота без Кире Лазаров!

Денеска беше објавен идеалниот тим на првенството во Полска 2016. На големо разочарување на сите, меѓу…

Хрватска немаше сили, Шпанија избори финале со Германија!

Во вториот полуфинален натпревар помеѓу Шпанија и Хрватска на ЕП 2016 во Полска немаше таква драма…

Германија по продолженијата ја победи Норвешка и стана прв финалист на ЕП 2016

Во крајно драматично прво полуфинале на ЕП 2016 во Полска, репрезентацијата на Германија по продолженијата ја…

Видео: Започнува разврската за медалите на ЕП 2016 во Полска!

На европскиот шампионат во ракомет што се одржува во Полска, денеска се играат полуфиналните натпревари. Во…

Скандинавското дерби без победник, Шведска и Данска одиграа 28-28

Шведска успеа да одигра нерешено во дуелот со Данска за комплетирање на второто коло во групата…

Повторно лидер кај стрелците на ЕП со 32 гола – Кире Лазаров!

Нашиот капитен Кире Лазаров синоќа против Норвешка постигна 11 гола и беше играш на натпреварот. Па…

Македонија претплатена за драми на ЕП 2016, реми со хитот Норвешка!

И во петтиот настап на ракометна Македонија на ЕП во Полска не ја забележа првата победа.…

Видео: Зошто Штербик и Ландин се најдобрите голмани во светот?!

Напред Македонија: Против Норвешка за прва победа и олимписки сон!

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра петиот меч на европското првенство во Полска, а противник е Норвешка.…

Видео: Потегот на денот оди за голманот на Франција, Омејер!

Норвешка ја шокираше Полска, а Македонија ги загуби шансите за 1/4 финале!

Норвешка приредија уште едно вистинско изненадување на ЕП 2016, откако во преполната Таурон арена го победија домаќинот…

Шампионот влегува во форма, француска лекција за коцкестите 32-24

Шампионот Франција уште еднаш покажа зошто е апсолутен владетел во ракометот. Во натпрварот со коцкестите нападот…