Видео: Ова е идеалниот тим на ЕП 2016 во Полска, срамота без Кире Лазаров!

Денеска беше објавен идеалниот тим на првенството во Полска 2016.

all star team ep

На големо разочарување на сите, меѓу нив 7 не е нашиот капитен Кире Лазаров.

За најдобар десен бек е прогласен Јохан Јакобсон од Шведска, а во идеалниот состав се најдоа германците голманот Волф и десното крило Рајхнман, левиот бек пољакот Михал Јурецки, шпанецот Агинагалде, хрватот Штрлек лев бек и норвежанецот Сагосен.

Раул Ентрериос од шпанскиот тим е прогласен и добитник на наградата за најдобар ракометар МВП на континенталниот шампионат во Полска.