(ФОТО) Историски резултати закитени со медали на македонските каратисти на СП во Турција!

На 12 -то Светско Првенство за Кадети, Јуниори и У21 во Карате – Македонија направи историски…

Направи контроверзен тест и остана шокиран од резултатите – Газдата на УФЦ дозна уште колку години ќе живее!

Сопственокот на УФЦ, Дејна Вајт, направи контроверзен тест кој наводно предвидува уште колку години ви преостануваат…

Се снима документарец за Мајк Тајсон – ,,24 јапонки во соба, а ние двајца, си поминавме лудо,,

Познатиот боксерски шампион Мајк Тајсон го доживеа првиот пораз во кариерата во 1990 година во Токио.…

Нови тајни поврзани со Мајк Тајсон – Се плашеше да не убие некој во рингот, па имаше се*с пред меч дури и во соблекувална!

Има многу приказни за Тајсон и неговото минато, кои едноставно не се совршени, а интересна изјава…

(ФОТО) Сериозни здравствени проблеми за Мајк Тајсон – Сега се појави во инвалидска количка!

Еден од најдобрите боксери на сите времиња, Мајк Тајсон (56) има здравствени проблеми, кои му го…

(ВИДЕО) Џон Џонс е непрепознатлив – Навивачите ќе се чудат кога ќе го видат во тешка категорија!

УФЦ борецот Џон Џонс не се борел од 8 февруари 2020 година, кога со судиска одлука…

(ВИДЕО) Палатата на Мајк Тајсон е непрепознатлива, стана куќа на стравот и ужасот и се распаѓа!

Мајк Тајсон моментално минува низ тешки времиња и стравови за својот живот, но во текот на…

(ВИДЕО) Август месец ќе остане запаметен и запишан во историјата на боксот – Борбата која го смени текот на овој спорт!

Тековниот месец август ќе остане во историјата на боксот и запаметен како месец во кој се…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во САД! – Падна на допинг тестот, а потпиша договор на 340 милиони долари!

Голем спортски скандал ја потресе Америка, а станува збор за безбол суперѕвездата Фернандо Татис Јуниор (23)…

(ВИДЕО) Изведе опасен потег кој подоцна го забранија – Дури пола век никој не го воодушеви светот како чудесната Олга!

Белоруската гимнастичарка Олга Корбут заслужено ја носи титулата најдобра на сите времиња во овој спорт. Пред…

(ВИДЕО) ШОК! Пријателот на Тајсон откри што се случуваше таа вечер пред неговиот прв пораз во кариерата!

Еден од најдобрите боксери на сите времиња, Мајк Тајсон, првиот пораз во кариерата го доживеа во…

Искрено со Мајк Тајсон – ,,Се плашам, поради стравот станав насилен!

МАЈК ТАЈСОН тврди дека е чувствителен иако во јавноста е познат по својата агресивност. Поранешниот шампион…

Мајк Тајсон ја отвори душата, наскоро ќе умрам – Цела планета во шок!

Еден од најдобрите боксери на сите времиња, неповторливиот Мајк Тајсон (56) сфатил дека парите не носат…

(ФОТО) Врела акција на јахта – Конор во чудна поза со непознат маж!

Бизнисот со виски му цвета, заработува милиони само од тоа, и без сомнение сè уште седи…

(ВИДЕО) Овој американец истрча најбрза трка во историјата на квалификациите на 100 метри! Болт во паника!

Светското првенство во атлетика на отворено започна во Орегон, а веќе имаме еден резултат кој беше…

Рекордерот на УФЦ, Стипе Миочиќ се враќа на голема врата и ќе атакува за враќање на појасот!

Рекордерот на УФЦ во тешка категорија по бројот на успешни одбрани на шампионски појас, СТИПЕ МИОЧИЌ,…