(ФОТО Галерија) Одбојкарите беа бодрени од над 20.000 гледачи на сите натпревари!

Loading

Одбојкарската федерација на Македонија објави дека натпреварите на ЕП 2023 во групата Ц кои се играа во Скопје во СЦ „Борис Трајковски“ привлекоа повеќе од 20.000 гледачи.

Изразувајќи „неизмерна благодарност“ за поддршката која македонските одбојкари ја добија од трибините, ОФМ посочи дека навивачите биле најдобрата инспирација за остварениот успех на ,,спартанците,, и пласманот во нокаут фазата.

,,Им дадовте инспирација на нашите момци да напредуваат во историското осминафинале, а тие ви возвратија со максимална пожртвуваност и две победи, соопшти ОФМ.

ФОТО: Томислав Атанасовски