(ФОТО) Што се случува со легендарниот квортербек Том Брејди? – Фановите загрижени!

Loading

45- годишната легенда на НФЛ, Том Брејди ги шокираше сите на настанот UFC 285 во Лас Вегас, а многумина се загрижени за неговиот моментален изглед.

фото: EPA/MICHAEL ZARRILLI

Брејди неодамна стави крај на својата богата играчка кариера. Легендарниот бек конечно реши да се пензионира и да се фокусира на други работи. Брејди ја помина саботната вечер во Лас Вегас.

Тој присуствуваше на УФЦ настанот, каде во главната улога беа тешкашите Џон Џонс и Сирил Гане и во еден момент беше фатен од камерите во салата.

Неговата појава ги шокираше љубителите на спортот. Брејди изгледа многу слабо, неговите коски на лицето, особено брадата, се многу истакнати и многумина се загрижени за легендарниот играч.

Се очекуваат коментари за ова. Навивачите мислат дека треба да јаде нешто специфично.

,,Можеби треба да јаде нешто специфично, а не еден бадем годишно? – е порака од еден фан, а друг додава:

,,Том изгледа како пластична верзија на себе….