Мора да е луд – Влегува во ринг со Мајк Тајсон и го изговара ова!

Loading

Да му се заканувате на Мајк Тајсон никогаш не е паметно, дури ни кога се ближи до својот 59-ти роденден.

Токму тоа го прави Џејк Пол (27), мегапопуларен инфлуенсер кој се впушти во боксерските води. Пол ќе се бори со Тајсон на 20 јули, а неодамна беше одлучено борбата да не биде егзибициска туку професионална.

Пол е уверен дека може да го победи Тајсон кој работи напорно за да се подготви за борбата.

Сепак, 31-годишниот Американец можеби треба да внимава на своите зборови пред борбата.

“Ова е војна, а во љубовта и војната се е дозволено. Го сакам, но бидејќи ова стана професионална борба, еден од нас мора да умре”, рекол Пол со шокантни зборови и продолжи:

„Тој го сфати ова многу, многу сериозно и затоа ќе биде голема борба за навивачите. Тајсон е убиец, јас се искачувам во супертешка категорија, па тој ќе има некои предности, но тоа е она што се случува за да биде возбудливо“.

Тој исто така рече дека Тајсон е тој што сака борбата да стане професионална и исходот да се вброи во севкупниот настап на неговата кариера.

„И двајцата имаме нокаути со еден удар. Тој беше предодреден и роден да прави таква работа. Тој побара тоа да биде професионална борба, работиме на правилата. Мајк рече: „Сакам се да биде професионално. Сакам да прекинам се што прави ова дете.