full screen background image
Последни Вести

Tag: , , , ,

Кој со кого ќе игра во баражот за пласман на СП 2018 во Русија – Ова се двојките (видео+фото)

ФИФА во своето седиште во Цирих ги извлече двојките за баражот за пласман на...

примера лига

Видео: Сите голови од 8.коло во Шпанската примера

Доколку не работи линкот кликнете на WATCH ON YOUTUBE!

лига шампиони

Лигата на шампионите се враќаат по три неделна пауза за неколку дерби дуели

По три неделна пауза денеска и утре продолжуваат возбудувањата во Лигата на...

инфантино

Желбата на Инфантино наскоро се остварува, 48 селекции на едно СП!

Претседателот на ФИФА Џани Инфантино предложи во иднина на светските...

комјунити шилд

Кој е лидер кај тимовите, а не е Реал? Ова е најскапиот фудбалски тим во светот!

Според испитувањата на швајцарскиот фудбалски опсерваториум,...

бундеслига

ТОП 5 голови од 6.коло во Германската Бундеслига

зелен картон

Историски момент во фудбалот, покажан првиот зелен картон, а го доби…

За првпат во историјата на фудбалот еден играч доби зелен картон. Тоа се...

бундеслига

Денеска и утре се игра 4.коло во Бундеслигата, еве ги двојките!

Во Германското фудбалско првенство денес и утре ќе се играат натпреварите...

партизан-ц.звезда

Видео: Партизан ја реши Ц.Звезда во 89 минута за победа од 1-0 во вечното дерби

Кај нашите северни соседи се одигра вечното дерби на српскиот фудбал,...

лига шампиони

ЛШ: Сити со петарда во Букурешт, реми во Загреб и Амстердам

Во Лигата на шампионите синоќа започна битката за влез во групната фаза....

лопетеги

Шпанија има нов селектор во името на Хулен Лопетеги!

Хулен Лопетеги е именуван за нов селектор на фудбалската репрезентација на...

франција-португалија

Вечерва Европа ќе го добие новиот фудбалски владетел, Франција или Португалија!

Франција и Португалија вечерва на „Стад де Франс“ го играат финалето на...

франција 2016

ЕВРО 2016: ТОП 10 голови од фазата по групи, кој е број 1?

монтела

Милан и Монтела заедно ќе летаат кон врвот на Италија!

Фудбалскиот клуб Милан има нов тренер. По оставката на Броки, италијанскиот...

франција 2016-1

Уште точно 10 дена до стартот на ЕВРО 2016 во Франција!

Започна одбројувањето на главниот спортски фудбалски настан оваа година,...

Вечерва и утре, се играат првите 1/4 финални средби во Лигата на шампионите

Денеска и утре продолжуваат фудбалските возбудувања во Лигата на...