(ВИДЕО+ФОТО) Таа е најзгодната фудбалска судика – Играчите едвај чекаат да свирне фаул, а фановите да ја видат во дрес!

Loading

Марија Еугенија е 26-годишна девојка од Шпанија која одлучила да дели правда на фудбалски натпревари.

фото: Youtube

Од 2019 година со нејзиниот авторитет го достигна највисокиот ранг на натпреварувањето таму, а почна да суди и натпревари во првата лига на Шпанија.

Позната е како најубавата личност во нејзината работа, нејзиниот став, трчањето изгледа природно ги истакнува нејзините облини.

Понекогаш се чини дека луѓето гледаат фудбал само за да добијат слика од нејзиниот прекрасен изглед.

Таа се занимава и со атлетика, често објавува слики од патеката на Инстаграм. Има 124 илјади следбеници на оваа социјална мрежа.

Овој спорт и помага да остане во форма и да ја одржува витката линија.