(ВИДЕО) Погледнете ја воведната песна за СП во фудбал Катар 2022 – Одбројувањето започнува!

Loading

Прес-службата на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја објави официјалната песна за отворање на Светското првенство во Катар 2022.

,,Подгответе се да го видите сето тоа за неколку недели“, се вели во пораката на Твитер профилот на ФИФА.

22-то Светското фудбалско првенство во Катар 2022 ќе се одржи од 20 ноември и ќе трае до 18 декември.