Кратко траеше пензијата на популарниот ДелПо – Меси и момците ме вратија на терен!

Пензионираниот аргентински тенисер Хуан Мартин Дел Потро, некогаш третиот тенисер во светот, уште еднаш навести дека…

Рафаел Надал донесе важна одлука – Каде шпанецот планира да му се врати на тенисот?!

Рафаел Надал нема играно од Австралија опен, каде веќе беше елиминиран во второто коло од Мекензи…

Чао Милано, Чао Интер, Чао Италија – Белгиецот експресно се враќа во Лондон!

Белгискиот фудбалер Ромелу Лукаку на крајот на сезоната ќе се врати во Челзи од позајмицата во…

Повеќе никој не го сака во тимот, а платен е дури 113 милиони евра!

Во јуни оваа година му завршува позајмицата во Интер и се враќа во Премиер лигата во…

(ВИДЕО) Сензација во Доха – Мареј го победи Зверев и најави големо враќање?

Големо изненадување во осминафиналето на АТП турнирот во Доха. Енди Мареј го совлада Александар Зверев со…

,,Кристијано се враќа во Европа,, – Ал Наср објави шокантни детали, а тренерот го потврди заминувањето!

Кристијано Роналдо наскоро би можел да го напушти Ал Наср и да се врати на Стариот…

Лапорта го враќа Меси на Камп Ноу? – ,, Заслужи поубав крај во Барселона ,,

Врската помеѓу Лео Меси и клубот Барселона не е завршена, истакна и изрази надеж претседателот на…

(ФОТО) И ОФИЦИЈАЛНО, Лукаку се врати во старото јато!

РОМЕЛУ ЛУКАКУ повторно е играч на Милански Интер. Белгискиот репрезентативец пристигна на едногодишна позајмица од Челзи,…

Рекордерот на УФЦ, Стипе Миочиќ се враќа на голема врата и ќе атакува за враќање на појасот!

Рекордерот на УФЦ во тешка категорија по бројот на успешни одбрани на шампионски појас, СТИПЕ МИОЧИЌ,…

БОМБА! Меси се враќа во Барселона – Таткото на Лео веќе го направи првиот потег!

Започна чудесно. Доаѓањето на Лионел Меси во ПСЖ беше знак што навивачите го чекаа со надеж…

По само 40 дена во пензија пресврт – Се враќа на терените по само една средба со Роналдо!

Том Брејди не ја заврши кариерата, а пред само 40 дена најави повлекување. 45-годишниот најдобар бек…

Федерер не заминува во пензија – Објави кога се враќа на терените!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер, кој не се натпреварува осум месеци поради проблеми со коленото, денеска во…

Нема пензија за Ериксен – Докторите му рекоа ДА, а тој се враќа во Премиер лигата!

Премиерлигашот Брентфорд наскоро завршува голема работа во овој преоден рок. Ова е веројатно најголемото засилување во…

По Алвеш во Барселона се враќаат и Меси и Иниеста? Лапорта ја разбуди фантазијата на навивачите!

Најтрофејниот фудбалер на светот, легендарниот Дани Алвеш (38) се врати во Барселона пет години откако замина…

Добра вест за фановите на Голден Стејт – Кога се враќа Клеј Томпсон на терените?

Во подкаст посветен на Голден Стејт Вориорс, Ентони Слејтер од Атлетик зборуваше за своите наоди за…

ВИДЕО: Какво враќање на големиот император – Федор на 45 години остана непоразен во Русија!

Според многумина, најсилниот ММА борец на сите времиња, Федор Емелијаненко (45), го победи Американецот Тимоти Џонсон…