Нема пензија за Ериксен – Докторите му рекоа ДА, а тој се враќа во Премиер лигата!

Премиерлигашот Брентфорд наскоро завршува голема работа во овој преоден рок.

Ова е веројатно најголемото засилување во историјата на клубот, барем кога е во прашање угледот, бидејќи кај нив доаѓа данецот Кристијан Ериксен.

Данскиот фудбалер ги помина лекарските прегледи, нема да има проблеми да игра со дефибрилаторот во Премиер лигата, што не му беше дозволено во Серија А, па го раскина договорот со Интер.

Ериксен наскоро би можел да игра фудбал, првпат по Европското фудбалско првенство минатата година, кога го загрижи фудбалскиот свет и кога животот му висеше на конец.

Пристигнаа добри вести, па се надеваме дека Ериксен ќе биде барем добар како порано …