(ФОТО) И ОФИЦИЈАЛНО, Лукаку се врати во старото јато!

Loading

РОМЕЛУ ЛУКАКУ повторно е играч на Милански Интер.

фото: Soccrates/Getty Images

Белгискиот репрезентативец пристигна на едногодишна позајмица од Челзи, клубот кој минатата година го купи од Интер за 113 милиони евра.

Интер ќе му ја покрие целата плата за оваа сезона, но во договорот нема опција или обврска за откуп.

Лукаку помина две одлични сезони во Интер и постигна 64 гола на 95 натпревари и беше еден од најзаслужните што Интер ја освои Серија А во 2021 година.

Тој не продолжи во таа форма во Челзи и постигна само 15 гола на 44 настапи, половина помалку од претходната сезона во Интер, кога имаше исто толку настапи.

 

 

 

 

Во долгови до гуша – Интер не го реши проблемот ниту со продажбата на Лукаку и Хакими!