Познат составот на Србија за Мундијалот – Пешиќ се одлучи за овие 12 кошаркари!

Српската кошаркарска репрезентација по подготвителните игри во Кина пристигна во Манила каде ќе ги одигра натпреварите…

(ВИДЕО) Најдобриот стрелец во Аргентина ќе игра за Италија – Манчини ја потврди добра вест за аѕурите!

Актуелниот европски првак Италија има проблем во новиот квалификациски циклус бидејќи му недостигаат напаѓачи. Чиро Имобиле…

Навивачите во ШОК! – Кристијано доживеа нешто што никој не го очекуваше од Јунајтед!

Кристијано Роналдо, иако најави заминување од Манчестер Јунајтед, вечерва го започнува последниот контролен натпревар на „црвените…

Најдобриот тим во историјата на Барселона без Марадона, Роналдо и Роналдињо – Новинарите останаа во шок!

Поранешниот фудбалер и тренер на Барселона Роналд Куман на шпанските медиуми им диктираше состав од 11…

Ракометна Македонија стартуваше некомплетна со подготовките за двомеч баражот со Романија за пласман на СП 2023 – Каде да купите карти!?

Македонската ракометна репрезентација ги започна подготовките за бараж двомечот против Романија за пласман на Светското првенство…

Како би изгледала Босна со сите ѕвезди – Од Хандановиќ до Ибрахимовиќ!

Фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина ќе пропушти уште едно големо натпреварување. „Змејовите“ лошо поминаа во…

ФОТО: Составот на Италија за ЕУРО 2020 – Што се очекува од новиот состав на Манчини?

Играчот за врска на Пари Сент Жермен, Марко Верати е избран во последниот состав на Италија…

ФОТО: Составот на Турција за ЕУРО 2020 – Кој е нивниот клучен играч?

Турција ќе има на располагање 26 играчи кои ќе ги играат натпреварите на ова ЕУРО 2020.…

ФОТО: Составот на Македонија за ЕУРО 2020

Ова е составот на Македонија за претстојното ЕП 2020 во фудбал кое започнува денеска, а селекторот…

Младата репрезентација до 21 година ќе одигра три контролни натпревари во Анталија. Благоја Милевски го соопшти списокот со фудбалери

Македонската репрезентација до 21 година на 21. март патува за турска Анталија каде што во периодот…

Селекторот Ангеловски со овој состав на сениорската репрезентација ги стартува мечевите од квалификациите за СП 2022

Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните три натпревари против Романија (25. март,…

Ова е составот на Македонија за ракометниот Мундијал во Египет 2021

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот од 20 ракометари на кои ќе смета на Светското првенство…

Италија со проблеми во составот против Германија во 1/4 финалето!

Селекторот на Италија, Антонио Конте ќе има големи проблеми во средниот ред пред дуелот со германската…

Кошаркарска Македонија поразена од Иран со 80-75 на турнирот во Кина

Македонската кошаркарска репрезентација претрпе пораз од Иран во првиот меч на стартот интернационалниот турнир во Сужоу,…

Составот на Исланд за ЕУРО 2016

Селекторот на Исланд, Ларжер Лагербек ги објави играчите кои ќе ја претставуваат земјата на првиот голем…

Составот на Австрија за ЕУРО 2016

Селекторот на Австријската фудбалска федерација, Марсел Колер го откри составот за престојното Европско првенство во Франција…