Македонија домаќин на уште еден голем спортски настан – ЕП во ракомет во 2022 и 2024 година заедно со Словенија? (фото)

Македонија и Словенија ќе поднесат заедничка кандидатура за организација на Европското првенство во ракомет за мажи…

И втор пораз од Словенија во подготовките за квалификациите за ЕП 2017

Македонската кошаркарска репрезентација со нов втор пораз ги заврши подготовките за настап во квалификациите за пласман…

Фудбалска Македонија и Горан Пандев повторно заедно по 2,5 години пауза!

Македонската фудбалска репрезентација, во Порторож, Словенија го имаше првиот собир за пријателскиот натпревар против Словенија кој…

(Видео+Фото) Петер Превц со 13-тата победа стигна до титулата во Светскиот куп!

Словенецот Петер Превц го освои Светскиот куп, во ски скоковите, откако на шест натпревари до крајот…

Видео: Превц со нов рекорд до светската титула

Словенецот Петер Превц продолжува со успешните настапи во натпреварувањето во ски скокови. Тој стана нов светски…

Македонија договори две контролки со Бугарија и Словенија

Македонска фудбалска репрезентација на 29 март на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје ќе одигра пријателски…

Видео: Словенецот Петер Превц е победник на новогодишната турнеја четири скокалници!

Словенецот Петер Превц победи на 64-то издание на Новогишната турнеја, 4 скокалници што предмалку заврши во Бишофсхофен.…

Во Цеље Македонија испушти победа над Словенија, за ново реми 23-23 во втората контролка

Машката ракометна репрезентација на Македонија во Цеље против Словенија го одигра и вториот од вкупно четирите контролни натпревари…

Словенецот Превц победи во Гармиш и е нов лидер на новогодишната турнеја 4 скокалници

По освоеното трето место во Оберсдорф, лидерот во генералниот пласман и еден од главните кандидати за…

,,Триколорите,, се новите европски шампиони во одбојка

Одбојкарите на Франција се новите владетели на европската одбојка откако во финалето ја победија Словенија со…