Пеп Гвардиола итно опериран – Сити објави соопштение кое сите ги остави во шок!

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола бил итно опериран поради проблеми со кичмата. Неговото враќање на…

Сити останува без важен играч – Еден од најсигурните на Пеп си заминува!

Англискиот фудбалер Кајл Вокер постигна вербален договор со Баерн и се чини дека летово ќе го…

(ФОТО) Ќе ви се преврти желудникот од менито на Ерлинг Халанд!

Неговиот начин на живот е интригантен, а деталите од неговата исхрана се особено шокантни. 194 сантиметри…

(ФОТО) Како правилно се пишува и изговара гол машината на Сити? – Халанд или Холанд, не е тешко но ….

Тој го запрепасти фудбалскиот свет со неверојатната количина на голови и темпото со кое ги постигнуваше…

Наскоро Халанд го напушта Сити – Сите фудбалери сонуваат да играат за тој клуб!

Манчестер Сити во мај минатата година потврди дека ја активирал клаузулата во договорот со која Ерлинг…

(ВИДЕО) Халанд се посрамоти како никогаш досега – Пола Европа му се смее откако промаши празен гол!

Во јубилејното 100-то издание на Комјунити Шилд, Ливерпул го победи Манчестер Сити со 3:1 и со…

(ФОТО) Халанд со новата објава го шокираше фудбалскиот свет!

Ерлинг Хaланд стана еден од најскапите играчи во историјата во овој преоден рок. Манчестер Сити за…

Арапите влегоа и во Италија – Го купија поранешниот тим на Несторовски и Трајковски!

Сопствениците на Манчестер Сити купија 80% од акциите на поранешниот тим на нашите репрезентативци Несторовски и…

(ВИДЕО) Халанд во шок кога дозна дека татко му бил ,,касап,, во Премиер лигата!

Манчестер Сити го официјализираше трансферот на Ерлинг Халанд, а од страна на клупската телевизија брзо му беше…

УЕФА покрена дисциплинска постапка против Атлетико Мадрид – Познати се причините!

Европската фудбалска унија (УЕФА) покрена дисциплинска постапка против Атлетико Мадрид, откако навивач на шпанскиот клуб направил…

Чави ја подготви првата бомба – Ѕвездата на Сити прва на метата на Барселона!

Чави Ернандез нарача офанзивен играч и Барса бара начин тоа да му го исполни. Каталонските медиуми…

ВИДЕO: Манчестер Сити се засили со новиот ,,Нејмар,, за само 10 милиони евра!

МАНЧЕСТЕР Сити потврди дека купил талентиран 17-годишен Бразилец од Флуминенсе. Каики ќе остане на позајмица во…

ЛШ: Тотенхем го скроти шампионот Реал на Бернабе, Сити го победи Наполи (видео+фото)

Во Лигата на шампионите се одиграа 8 средби од 3.коло. Во дербито на вечерта Реал и…

Видео: Оклахома сити се извади во Барселона, еве како?!

Кошаркарите на Оклахома сити по поразот од Реал Мадрид, во рамките на својата европска турнеја, синоќа…

Видео: Оклахома Сити ја почуствува моќта на Реал Мадрид!

Во НБА лигата започнаа натпреварите од претсезоната, а неколку клубови формата ќе ја темпираат и на…

ЛШ: Сити со петарда во Букурешт, реми во Загреб и Амстердам

Во Лигата на шампионите синоќа започна битката за влез во групната фаза. Одиграни беа 5 средби…