Видео: Оклахома сити се извади во Барселона, еве како?!

Кошаркарите на Оклахома сити по поразот од Реал Мадрид, во рамките на својата европска турнеја, синоќа забележа тесна победа над Барселона.

барселона-оклахома

Каталонците му пружија силен отпор на фаворитот, а пред крајот каталчонците промашија шут за победа.

Гостите од САД во неизвесен натпревар победија со 92:89.

Најмногу по заслуга на Енес Кантер кој реализира 24 поени, додека ол стар ѕвездата Расел Вестбрук постигна 12.

Најефикасен кај каталонскиот тим беше Виктор Клавер со 25 поени, додека Александар Везенков имаше 13 поени.

Бугарскиот кошаркар при резултат 90:89 промаши отворен шут за победа на Барселона.

вестбрук

Инсерти од мечот…