(ВИДЕО) Дојде крајот и за Надал – Со шокантната изјави ги расплака фановите!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал на прес-конференција соопшти дека следната 2024 година ќе ја заврши кариерата, објави…

Мундијал на два континента во 2030 година – Овие земји поднесоа заедничка кандидатура!

Кралот на Мароко, Мохамед Шести, ја објави заедничката кандидатура на Мароко, Шпанија и Португалија за домаќин…

(ВИДЕО) Шпанија ја одбрани бронзата на СП во ракомет 2023 – Со пресврт совладан домаќинот!

Шпанските ракометари го освоија бронзениот медал на Светското првенство во ракомет 2023. Во мечот за третото…

Овие играчи изгледаат застрашувачки, но нема да играат на СП во Катар – Енрике не ги повика во Шпанија!

Можеби најнеобичен список на играчи е оној кој го откри селекторот на Шпанија, Луис Енрике. Тој…

Академијата на Реал растура низ Европа – Колку заработи кралскиот клуб од младинската школа?

Се чини дека Академијата на Барселона беше значително попозната по квалитет во споредба со Академијата на…

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е најзгодната фудбалска судика – Играчите едвај чекаат да свирне фаул, а фановите да ја видат во дрес!

Марија Еугенија е 26-годишна девојка од Шпанија која одлучила да дели правда на фудбалски натпревари. Од…

Новак и Надал водат битка и надвор од терените – И двајцата сакаат да го купат познатиот тениски клуб!

Новак Џоковиќ и Рафаел Надал се заинтересирани да станат сопственици на „Тенискиот клубот Марбеља“, кој беше…

Големи проблеми за легендата на Барселона – Самуел Ето пред банкрот поради неплатен данок, му се заканува затвор!

Поранешната африканска и камерунска фудбалска ѕвезда Самуел Ето (40) им должи на шпанските даночни власти речиси…

ВИДЕО: Се одигра 8.коло во Шпанската Примера лига – Ова се најдобрите 5 голови!

ВИДЕО: Финиш каков што фудбалот не памти – Новиот шампион на Шпанија се реши во последните 45 минути!

Фудбалерите на Атлетико Мадрид по 7 години пауза се новите шампиони на Шпанската Ла Лига! Атлетико…

ВИДЕО: Неверојатни сцени ни доаѓаат од Шпанија – Општа тепачка на теренот, играчи, навивачи….

Неверојатна тепачка се случи во третата лига на каталонскиот фудбал помеѓу тимовите на Бон Пастода и…

ВИДЕО: Шпанската Ла Лига ги одбра најдобрите голови за месец Март – Погледнете ги и уживајте!

Почнаа заминувањата во Барселона – Ракитиќ се враќа во старото јато!

Хрватот Иван Ракитиќ по 6 сезони ја напушта Барселона и според последните информации се враќа во…

Шпанија и Реал Мадрид без Серихо Љуљ – Го очекува голема пауза од кошарката (видео+фото)

Шпанскиот репрезентативец, Серхио Љуљ, нема да биде во можност да настапи на ЕП 2017 поради тешка…

Примера: Сите голови од 9.коло во Ла Лига

Гризман најдобар стрелец, Симеоне тренер, Атлетико ги собра сите награди од Примера!

Најдобриот стрелец во Примера Антоан Гризман и тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се прогласени за…