ВИДЕО: Неверојатни сцени ни доаѓаат од Шпанија – Општа тепачка на теренот, играчи, навивачи….

Неверојатна тепачка се случи во третата лига на каталонскиот фудбал помеѓу тимовите на Бон Пастода и УД Кармело.

Прво на теренот имаше судир на играчите, едниот истрча кон судијата во знак на протест, но противникот брутално го фрли на земја.

Но, хаосот се случи кога еден од навивачите истрча на теренот и со сета сила го турна овој играч, кој доби црвен картон, а потоа започна општа тепачка.

Судијата беше принуден веднаш да означи крај на натпреварот, а на крајот мораше да интервенира и полицијата.

Погледнете што се случи….