Го платија 115 милиони евра, а сега повеќе не сметаат на него – Реал и Анчелоти кренаа раце од белгиецот!

Тренерот на Реал, Карло Анчелоти повеќе нема да смета на Еден Азар, пишува Марка од Мадрид…

Академијата на Реал растура низ Европа – Колку заработи кралскиот клуб од младинската школа?

Се чини дека Академијата на Барселона беше значително попозната по квалитет во споредба со Академијата на…

(ФОТО) Ги носеше девет години, а сега заминуваат во историја – Овие фамозните копачки му се распаднаа во финалето на ЛШ!

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос го носи истиот модел на копачки од далечната 2013 година.…

(ВИДЕО) Реал Мадрид има само една фудбалска легенда – Дури ни Роналдо не успеа да го надмине!

Станува збор за легендарниот фудбалер и икона на Реал Мадрид, аргентинецот Алфредо ди Стефано. Ди Стефано…

(ВИДЕО) Го викаат Трансформерс стадион – Погледнете како ќе изгледа новиот ,,Бернабе,,

САНТИЈАГО БЕРНАБЕ, еден од најпознатите стадиони во светот, беше отворен пред точно 74 години. Домот на…

Од каде сега ова! Реал Мадрид не може да игра на Бернабе поради војната во Украина!

Војната во Украина му прави големи проблеми на Реал Мадрид, бидејќи „кралскиот клуб“ не може да…

КАКОВ ПРЕСВРТ! Доби отказ од турскиот шампион, а сега седнува на клупата на најтрофејниот клуб во Европа!

И втора година по ред ја освои шампионската титула во Турскиот кошаркарски шампионат, но тоа не…

Дали на повидок е нова трансфер бомба во Италија – Мурињо ја носи ѕвездата на Реал Мадрид!?

Жозе Мурињо сака значително да го засили тимот на Рома ова лето и следната сезона да…

НАСКОРО! Фудбалски Ел Класико спектакл во Лас Вегас – Деталите погледнете ги тука!

Шпанските фудбалски клубови Реал Мадрид и Барселона ќе одиграат пријателски натпревар на 23 јули во Лас…

(ВИДЕО) Ги бранеше козите од волците, а сега е икона на Реал – Спектакуларна приказна за Лука Модриќ!

Петкратниот европски првак со Реал Мадрид, порано како дете бил козар. Лука Модриќ го освои својот…

(ВИДЕО) Овој човек е октопод – Постави нов рекорд во ЛШ и стана единствен во историјата!

Голманот на кралскиот клуб е најзаслужен за освојувањето на 14-тата европска титула во историјата на Реал…

(ВИДЕО) Модриќ го повтори подвигот на Меси – Погледнете што направи хрватот против Леванте!

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ одигра фантастичен натпревар во убедливата победа на Реал над Леванте од 6:0.…

Се подготвува трансфер бомба ова лето – Роналдо си оди од Јунајтед и ќе игра во овој Дрим тим!?

Кристијано Роналдо, најдобриот стрелец во историјата на Реал Мадрид, на лето би можел да се врати…

(ВИДЕО) Животна приказна: Играше со Роналдо, Бекам и Зидан, ја освои ЛШ, а сега продава тутун за да преживее!

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Оскар Минамбрес со години продава тутун за да заработи пари за…

Трансфер бомба од која се тресе светот – Што ќе добие Мбапе од Реал?

Французинот на лето реши да стане член на „кралскиот клуб“ од Мадрид. Реал го победи ПСЖ…

Дали е можно? УЕФА го враќа во клупа тренерот кој освоил 21 трофеј во кариерата!

Еден од најуспешните тренери во историјата на фудбалот, искусниот италијански стручњак Карло Анчелоти ќе мора да…